Аталанта победи Сасуоло с 3:1 в мач от осминафиналите на Купата

...

Аталанта отнесе Сасуоло и чака Милан на 1/4-финал

Аталанта победи Сасуоло с 3:1 в мач от осминафиналите на Купата на Италия. С триумфа бергамаските си осигуриха среща с Милан. Точни за Аталанта бяха Шарл де Кетеларе и Алексей Миранчук, до момента в който почетният гол за гостите бе дело на Даниел Болока.

Отборът на Джанпиеро Гасперини откри резултата в 24-ата минута. Марио Пашалич откри Шарл де Кетеларе на добра позиция, а офанзивният футболист прати топката в мрежата.

11 минути след старта на второто полувреме Алексей Миранчук бе изведен самичък против вратаря. Нападателят се оправи с вратаря на гостите, само че прати удара си в напречната греда.

В 63-ата минута Де Кетеларе означи втория си гол в срещата, откакто се озова на добра позиция в наказателното поле и с акуратен удар преодоля Алесио Краньо.

8 минути по-късно Алексей Миранчук постави завършек на разногласието с прекрасен изстрел в долния десен ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Сасуоло стигна до почетен гол, откакто Даниел Болока съумя да трансферира Хуан Мусо.
Източник: novsport.com